Ağrı’da Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışma Sergisi düzenlendi

Ağrı’da Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışma Sergisi düzenlendi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla düzenlenen 9. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışma Sergisi, Ağrı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde açıldı.
Açılışa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin, şube müdürleri, kurum müdürleri ve il müdürlüğü personeli katıldı. 2009 yılından bu yana aralıksız yapılan Tarım ve İnsan Fotoğraf yarışmasında, 9 yılda toplam 4 bin 850 katılımcı 21 bin 223 eserle yarışmaya katıldı. 150 eser ödül alırken bin 156 eser sergilenerek katalogda yerini aldı. Bu yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar 04-06 Haziran’da ziyaretçilerini bekleyecek.
Yapılan sergi ile ilgili açıklamada bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin; “Tarımın sanatsal ve gülen yüzünü göstermek amacıyla açılışını yaptığımız 9. Tarım ve İnsan Konulu Ulusal Fotoğraf sergimizin tarıma farklı bir bakış getirmesi temennisiyle İlimize hayırlı olmasını, il ve ülke tarımına katkıda bulunmasını dilerim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?